İptal ve  İade Şartları


ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI' ya faks, telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ya da sipariş iptali veya iade istekleri için üye girişi yaparak Hesabım/İade Taleplerim alanından online talep oluşturması  gerekmektedir.  
 
İade Şartları
Aykatr, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.


İade İçin İstediklerimiz;
1-İade Edilecek Ürün
a. Ürünün ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır.
b. Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
c. İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


2-İade Edilecek Ürünün Faturası
a. İade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir.
b. İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmesi gerekmektedir.

Diğer Şartlar ve İade Kargo Ücretleri Hakkında
a. İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
b. Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir  ve 20 gün içinde ürün iade alınır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir.
c. İade edeceğiniz ürünleri Sürat Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmemektedir.
 
Üreticinin yanlızca sipariş üzerine üreterek piyasaya arz etmiş olduğu  ayrıca yine müşteri isteği doğrultusunda üreticinin ürün üzerinde geri dönülemez şekilde yapısal değişikliğe gitmiş olduğu ürünlerde cayma hakkından faydalanılamaz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı